Högtryckstvätt Nilfisk MC1C-125 500 XT EU
4 990 krEx.moms
6 237,50 krInkl.moms
1 i lager
Kontakta oss för offert
Produktinformation
Specifikationer
Media
Datablad
Nilfisk MC 1C-125/500 XT
Nyckelfunktioner:
- Ergonomiskt utformat spolhandtag för minskad tryckbelastning
- 4-i-1-munstycke för flexibel anpassning till olika rengöringsuppgifter
- Tryckaktiverande system och avancerad pumpteknik för ökad effektivitet och tillförlitlighet
- Slitstark, stålarmerad 10-metersslang för större arbetsområde och enkel hantering
- Lätt och kompakt design för enkel transport och lagring
Specifikationer:
- Pumpvarvtal: 2800 RPM
- Effektförbrukning: 2,1 kW
- Slanglängd: 10 meter (stålarmerad och trasselfri)
- Elanslutning: 230 V / 1-fas / 50 Hz / 9,5 A
- Mått (L x B x H): 344 x 403 x 707 mm
- Vikt: 20,3 kg
- Säkring: 10 A
Nilfisk MC 1C-125/500 XT
Nyckelfunktioner:
- Pumpvarvtal: 2800 RPM
- Effektförbrukning: 2,1 kW
- Vikt: 20,3 kg
- Säkring: 10 A
- Tryck (arbetstryck / max. flöde) 125 bar / 500 l/h
- Spänning / fas / frekvens / förbrukning 230 V / 1~ / 50 Hz / 9,5 A
- Rekommenderad minsta säkring 10 A
- Strömförbrukning 2,1 kW
- Pump och kolvar NA01 och rostfritt stål
- Motorhastighet 2800 rpm
- Spolhandtag Ergo 2000
- Spolrör och munstycke 4-i-1 munstycke
- Slangrulle Ja
- Slanglängd 10m
- Skummunstycke Nej